Internauci 2013/2014

Opiekun - mgr Joanna Poniatowska


2002-2005 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014  2014/2015 


Działalność Koła Komputerowego "Internauci"
w roku szkolnym 2013/2014: 

W roku szkolnym 2013/2014 przystąpiliśmy do programu Mistrzowie Kodowania. Uczniowie uczą się programowania w języku Scratch. Efekty pracy uczniów zamieszczone są na blogu „Kodujemy w 30” – Studio SP 30 w Lublinie.Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga: http://mistrzowiesp30lublin.blogspot.com/
Blog „Kodujemy w 30” został upowszechniony na stronie Mistrzów Kodowania: http://mistrzowiekodowania.pl/lublin-bloguje/
Na blogu Mistrzowie Kodowania zostały zamieszczone kartki naszych uczniów pracujących na zajęciach koła. http://mistrzowiekodowania.pl/kartki-wielkanocne-od-uczniow-szkoly-podstawowej-nr-30-w-lublinie-2/


Nasi uczniowie pokazują ja bezpiecznie spędzić wakacje
http://mistrzowiekodowania.pl/bezpieczne-wakacje/
Uczniowie chętnie biorą udział w konkursach oraz angażują się w prace nad różnymi projektami.


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014
pracujących pod kierunkiem pani mgr Joanny Poniatowskiej

 • W IX Międzynarodowym Konkursie Kartka Bożonarodzeniowa II MIEJSCE zdobyła Anna Zawadzka – uczennica klasy V b.
 • W Ogólnopolskim Konkursie na Ozdobę Choinkową „Gwiazdka 2013” II MIEJSCE zdobyła
  Klaudia Wójtowicz – uczennica klasy Vb.
 • W Ogólnopolskim Konkursie „OZDOBY CHOINKOWE” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 52 w Krakowie  III MIEJSCE zdobył uczeń klasy Va Radosław Abramek, wyróżnienie uzyskała uczennica klasy Vb - Anna Zawadzka.
 • W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wokół Choinki” zorganizowanym przez MOK w Sławkowie tytuł laureata uzyskał uczeń klasy Vb – Sebastian Szczepański.
 • W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową” zorganizowanym przez DK Niewiadom wyróżnienie uzyskał uczeń klasy Vb – Michał Szajwaj.
 • W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KARTKA ŚWIĄTECZNA” zorganizowany przez MDK w Jeleniej Górze Nagrodę zdobyła uczennica klasy Va – Zuzanna Szaruta, wyróżnienie uzyskała uczennica klasy Va – Aleksandra Hałas
 • W Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej na Kartkę Bożonarodzeniową "Magia Świąt" II MIEJSCE zdobył uczeń klasy VIa – Marcin Lisowski.
 • W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. “Trzej Królowie, Mędrcy ze Wschodu zorganizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli w Warszawie wyróżnienia uzyskały
  uczennice klasy VIa – Dominika Supryn i Wiktoria Drozd.
 • W XIII Edycja Konkursu Plastycznego na najpiękniejszy stroik lub ozdobę choinkową zorganizowanym przez MOK w Miasteczku Śląskim III MIEJSCE zdobyła uczennica klasy Va – Wiktoria Kulczyńska.
 • W XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne” - Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki II miejsce zdobyła: Gabriela Bieniaszewska z kl. Vb.
 • W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO I KARTKI WIELKANOCNEJ „WIOSNA” wyróżnienia uzyskali: Sebastian Szczepański z kl. Vb i Oliwia Strzyżewska z kl. Va.
 • W Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Pocztówki Wielkanocnej I miejsce zajęła
  Oliwia Strzyżewska
  z kl. Va, wyróżnienia uzyskali: Jakub Iskra z kl. Vb, Julia Surowiec  z kl. Va.
 • W XIV edycji Konkursu plastycznego na palmę lub pisankę wielkanocną w Miasteczku Śląskim – I miejsce zajęła Oliwia Strzyżewska z kl. Va, II miejsce zajął Jakub Iskra z kl. Vb.
 • W Ogólnopolskim Konkursie „Pisanki 2014” – zorganizowany przez Ogród Jordanowski nr 2 w Poznaniu I miejsce zajął Sebastian Szczepański z kl. Vb, III miejsce zajęła Maja Kapica
  z kl. Vb.
 • W  XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KUKIEŁKA 2014”  na postać z opowiadań Tove Jansson o Muminkach I miejsce zajęła Julia Rojek z kl. Vb.
 • W Konkursie plastycznym na najciekawszą kartkę, stroik i pisankę wielkanocną „Święta, święta” – Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej  III miejsce zajęła Natalia Margol z kl. Vb.
 • W Ogólnopolskim Konkursie "MOJA KOLOROWA PISANKA" I miejsce zajęła Gabriela Bieniaszewska z kl. Vb.
 • W Wojewódzkim Konkursie Informatycznym  „Mistrz Komputera” tytuł finalisty uzyskał Marcin Lisowski z kl. VI a.
 • W Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej „Marzenia” -Pałac Młodzieży w Gdańsku I miejsce zdobył Marcin Lisowski, II miejsce zdobył Julia Cholewa.
 • W Ogólnopolskim Konkursie o Patronie Szkoły Podstawowej nr 50                        w Lublinie Stefanie Kardynale Wyszyńskim  „W służbie Polsce i Kościołowi” – kategoria prezentacja multimedialna (SP 50 Lublin) Aleksandra Hałas – uzyskała II miejsce, Karolina Styk –III miejsce.
 • W Powiatowym Konkursie Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” drużyna w składzie: Marcin Lisowski, Aleksandra Hałas i uczeń z klasy 4a zdobyła – I miejsce.
 • W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” drużyna w składzie: Marcin Lisowski, Aleksandra Hałas, Wiktoria Kulczyńska, Jakub Sopel i uczniowie z klasy 4a zdobyła III miejsce.

Prace nad projektem koszulki:

 Etap powiatowy

 Etap wojewódzki


Laureaci konkursów artystycznych
na uroczystości wręczenia nagród

23 czerwca 2014 r. o godz. 13:00 w Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina przy ul. Poturzyńskiej 2 w Lublinie odbyło się spotkanie prezydenta Krzysztofa Żuka z uczniami szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych.
Laureaci konkursów otrzymali  nagrody książkowe i dyplomy, a uczniowie, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 średnią ocen, co najmniej 4,8 oraz wzorową ocenę z zachowania, otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta.
Nasza szkoła w tym roku szkolnym miała największą liczbę laureatów (17 uczniów uzyskało 19 nagród), a pani dyrektor Elżbieta Satowska otrzymała puchar Prezydenta Miasta Lublin.
Wśród uczniów naszej szkoły byli tacy, którzy uzyskali dwie nagrody: Aleksandra Hałas i Marcin Lisowski.Film z uroczystości wręczenia nagród: https://youtu.be/w2IH8V_8m_c 

Więcej informacji na ten w mediach: 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140623/LUBLIN/140629811&sectioncat=photostory15

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3482305,uczniowie-artysci-z-lubelskich-szkol-odebrali-stypendia-prezydenta-zdjecia,1,5,id,t,sm,sg.html#galeria-material

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=DW&Date=20140623&Category=galeria03&ArtNo=623009997&Ref=PH&Params=Itemnr=11

http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=191355

http://natablicy.pl/laureaci-konkursow-artystycznych-otrzymali-stypendia-prezydenta-lublina,artykul.html?material_id=53a9330f80557d3e4a2564eb

 


Targi 2.0

W ramach programu Szkoła z klasą 2.0 uczniowie brali udział w Targach 2.0, które odbyły się 28 listopada 2013 r. Relacja z Targów znajduje się na blogu: 

http://targisp30lublin.blogspot.com/

 

Kodujemy w 30” – Scratch na zajęciach koła”

Uczniowie Wiktoria Krasoń i Jakub Sopel na Targach zaprezentowali pierwszy punkt Kodeksu 2.0: „Korzystamy z TIK podczas zajęć lekcyjnych i odrabiania prac domowych. Poszerzamy w ten sposób swoją wiedzę i umiejętności”.
Pokazali scratcha, aby zachęcić innych do udziału w zajęciach koła, gdyż programowanie to, oprócz naszego ojczystego języka, jest trzecim językiem, który każdy człowiek, choć na podstawowym poziomie, powinien znać, żeby zrozumieć otaczający nas świat.

 

Link do relacji filmowej: https://youtu.be/eIo0WyLuGWY 

 


Festiwal 2.0

Festiwal 2.0 w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie przy ul. Nałkowskich 110 odbył się 16 czerwca 2014 r. w godz. 12.10 – 13.35 na holu drugiego piętra, który tego dnia zamienił się w wielki, gwarny plac targowy. 

Festiwal 2.0” jest efektem pracy i wielkiego zaangażowania nauczycieli realizujących z uczniami w ramach programu Szkoła z klasą 2.0 ścieżki zadaniowe: projekt edukacyjny, odwrócona lekcja, uczymy innych. Festiwal 2.0 to festiwal poświęcony nowym mediom, wykorzystujący i ukazujący jak nowe technologie można uwzględnić w uczeniu i nauczaniu. Uczniowie uczestniczący w programie Szkoła z klasą 2.0 prezentowali, a zwiedzający czerpali wiedzę, umiejętności, ciekawe pomysły.

Link do relacji z Festiwalu 2.0 w naszej szkole:

https://plus.google.com/u/0/photos/100235248653435471625/albums/6030430671001184769
Uczniowie prowadzili również blogi uczniowskie:

SP 30 z klasą: http://blogiceo.nq.pl/sp30zklasa/ 

 

 


Uczniowie 2.0 - http://blogiceo.nq.pl/kazioblogi/


Uczniowie tworzyli kartki świąteczne:

Marcin Lisowski

Kartka świąteczna -Marcin Lisowski


Aleksandra Księżopolska

Kartka świąteczna - Aleksandra Księżopolska


Katarzyna Księżopolska

Kartka świąteczna - Katarzyna Księżopolska


Julia Samonek

Kartka świąteczna - Julia Samonek


Marta Sieniawska

Kartka świąteczna - Marta Sieniawska


Agnieszka Bury

Kartka świąteczna - Agnieszka Bury


Wiktoria Krasoń

Kartka świąteczna - Wiktoria Krasoń


Julia Cholewa

Kartka świąteczna - Julia Cholewa


Karolina Styk

Kartka świąteczna - Karolina Styk


Klaudia Wójtowicz

Kartka świąteczna - Klaudia Wójtowicz


Amelia Kozak

Kartka świąteczna - Amelia Kozak


Kamil Matyjaszczyk

Kartka świąteczna - Kamil Matyjaszczyk


Tworzyli kartki wielkanocne:

Agata Szysiak

Agata Szysiak


Anna Zawadzka

Anna Zawadzka


Julia Cholewa

Julia Cholewa


Karolina Styk

Karolina Styk


Natalia Krukowska

Natalia Krukowska


Tworzyli pisanki wielkanocne

Katarzyna Płudowska

Katarzyna Płudowska


Agnieszka Łokaj

Agnieszka Łokaj


Kinga Cieślińska

Kinga Cieślińska


Natalia Gruszkiewicz

Natalia Gruszkiewicz


Zuzanna Szaruta

Zuzanna Szaruta


Zofia Zacharewicz

Zofia Zacharewicz


Najpiękniejsze miasto w Europie

Big Ben Londyn Wiktoria Kulczyńska

Big Ben Londyn Wiktoria Kulczyńska


Wenecja - Oliwia Strzyżewska


Holandia - Agnieszka Bury

Holandia - Agnieszka Bury


londyn most zwodzony TOWER BRIDGE Natalia Gruszkiewicz

Londyn most zwodzony TOWER BRIDGE - Natalia Gruszkiewicz


Stadion Narodowy Warszawa Marta Sieniawska

Stadion Narodowy w Warszawie - Marta Sieniawska


Wenecja - Miłosz Zajączkowski

Wenecja - Miłosz Zajączkowski


Wenecja - Zuzanna Żurek

Wenecja - Zuzanna Żurek


Marcin Lisowski

Marcin Lisowski


Wiktoria Kamińska

Wenecja - Wiktoria Kamińska


Tower - Zuzanna Szaruta

Tower - Zuzanna Szaruta


Wenecja - Natalia Szpaczyńska

Wenecja - Natalia Szpaczyńska


Kościół oo. Dominikanów w Lublinie

Katarzyna Księżopolska

Katarzyna Księżopolska


Karolina Górecka

Karolina Górecka


Julia Cholewa

Julia Cholewa


Kacper Maciąg

Kacper Maciąg